- American Pie (The Day the Music Died) – skladba Dana McLeana jako pocta Buddy Hollymu, který se zabil při letecké havárii, parodovaná v názvu epizody.
- Sonet #30 – sonet od Williama Shakespeara, obsahující slavnou větu „remembrance of things past“ (hledání ztraceného času), kterou paroduje název Itchyho a Scratchyho „Remembrance of Things Slashed“ (Hledání zmláceného času) – originálně přeložené jako „Hledání ztracené vraždy“.
- A La Recherche Du Temps Perdu – stejnojmenná kniha od Marcela Prousta, kterou mimo jiné zpopularizovali Monty Pythoni ve své slavné „The All England Marcel Proust Summarizing Competition“.
- Ghostbusters – metoda zmrazení ducha pomocí hasicího přístroje a jeho následného uchování v ledničce (pravda v ledničce s tekutým dusíkem a ne v obyčejném mrazáku) pochází z tohoto filmu.
- Casper – odtud je pro změnu taktika vyssátí ducha vysavačem (ještě že existují ty vysavače co foukají oběma směry – není nic horšího než když se vám uhnízdí ve vysavači duch a nechce ven… 🙂
- Looney Tunes – závěrečný díl Itchyho a Scratchyho je jasný rip-off Road Runnera (spolu s klasickými Acme™ rocket shoes).
- We’re In the Money – tuto melodii si píská Chester, když odchází od Simpsonů za svým domem z pravého zlata.
- The Tracey Ullman Show – postavičky Lestera a Elizy vypadají asi tak jak v původních minutových spotech v show Tracey Ullmanové vypadali Bart a Lisa – hrubší obrysy, tmavší barvy, etc.
- Walt Disney – scéna s hlavou Rogera Myerse Sr., kterou jeho syn uchovává v jakési kempingové lednici, je narážka na to, že Walt Disney se nechal těsně před svou smrtí zmrazit a nechává se uchovávat v kryogenickém stavu na neznámém místě. Podobná narážka byla i v epizodě 8F02 (Treehouse of Horror II), ve které byl ledem pokrytý náhrobek ve tvaru myšího ucha s nápisem „Walt Disney“.
- Superman – tvůrci originálního Supermana, Jerry Siegel a Joe Shuster, dopadli podobně jako Chester Lampwick. Po vytvoření postavy prodali autorská práva společnosti DC za směšnou sumu a v pozdější době prohráli soudní spor o jejich znovuzískání. Když ale první film o Supermanovi v roce 1978 přilákal velkou pozornost, začalo jim DC platit podíly ze zisku.
- Felix the Cat – další možná narážka na vztah Lampwick-Myers pochází z tohoto animáku. Postavička Felixe byla vytvořena Otto Messmerem, ale později si veškeré zásluhy za ni připisoval Pat Sullivan, jeho méně talentovaný, ale obchodně zdatnější spolupracovník. Navíc jak Messmer tak Lampwick přežili své plagiátory o dlouhá desetiletí a to ve velké chudbobě…
- Blue Flame – raketové auto, které má Chester za domem, vypadá podobně jako Blue Flame, což je vozidlo, se kterým v roce 1970 Gary Gabelich dosáhl na Bonneville Salt Flats rekordní rychlosti 622.5 Mph. Jeho rekord překonal až „Thrust II“ v roce 1983, který dosáhl 634 mil za hodinu. Podle mého Kinofilího kolegy Luboška byl rekord Thrustu II překonán vcelku nedávno, 30.11.1997, Thrustem SSC (SSC je nejspíš Super Sonic Car) v poušti Black Rock v Nevadě a současný rychlostní rekord má hodnotu 763.035 Mph, což je v tamnějších klimatických podmínkách nadzvuková rychlost. Pokud vás zajímají bližší informace klikněte si na homepage projektu Thrust.
- Warner Brothers – na pozemku „Itchy & Scratchy Intl.“ stojí vodárenská věž, podobná známé vodárenská věž stojící právě na pozemku Warner Bros.
- Hanna-Barbera – všechny postavičky, které jmenuje Myers ve své řeči před soudem, jsou výtvory této společnosti, která také vyrábí Toma a Jerryho, praotce Itchyho a Scratchyho.
- American Biograph – byla první společnost, která na přelomu století začala označovat obrázky s textem k němým filmům svým logem a názvem filmu (tak jak to můžete vidět u „Manhattan Madness“), protože do té doby se běžně stávalo, že jiné firmy používaly kusy cizích filmů (nebo dokonce celé filmy!) a vydávaly je za svoji vlastní práci.
- Schoolhouse Rock – celá animovaná sekvence s dodatkem k Ústavě („Amendement-To-Be“) je parodie na animovanou sérii „Schoolhouse Rock“, zejména pak na díl „Just A Bill“ – stejná hudba, stejné záběry, stejné postavičky, dokonce i dodatek k Ústavě mluví tentýž herec (Jack Sheldon) jako v původní verzi. „Schoolhouse Rock“ byla série asi tříminutových animáků, která běžela na stanici ABC někdy na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let (tedy opět něco co můžou plně docenit jedině Američané), a byl to jakýsi primitivní „edutainment“ pro malé děti, kdy se předpokládalo, že si mladá generace zapamatuje některé věci lépe, pokud se jim podají ve formě písničky – něco jako v současné době na ČT běžící „Open Sesame“). Tyto animáky byly rozděleny do čtyř hlavních směrů: „Grammar Rock“, „Science Rock“, „America Rock“ a (last but not least) „Multiplication Rock“. Ano, přesně tak, americké děti se učily násobit s písní na rtech – žádné pětiminutovky, malá násobilka a matematické olympiády, ale pěkně sborově a nahlas… 🙂
- Various cartoons – Další zmíněné animáky už probereme rychleji:
- Fritz the Cat – byl vytvořen undergroundovým autorem Robertem Crumbem a v roce 1972 na jeho základě vznikl pod vedením Ralpha Bakshiho první „X-rated“ animák v televizní historii, který je parodován v pirátské verzi „Itchy & Scratchy meets Fritz the Cat“, nevhodné pro prepubescentní ignoranty.
- Felix the Cat – v roce 1919, tedy v roce kdy bylo uvedeno „Itchy the Lucky Mouse in: The Manhattan Madness“, byl také uveden první díl tohoto animáku s názvem „Feline Follies“. V roce 1921, tedy ve stejném roce kdy vzniklo „Itchy & Scratchy Enterprises“, začal být Felix vyráběn pravidelně.
- Oswald the Lucky Rabbit – animák Uba Iwerkse, spolupracovníka Walta Disneye, který je parodován v názvu „Itchy the Lucky Mouse“.
- Steamboat Willie – první animák s Mickey Mousem, který byl uveden v roce 1928, ve stejném roce jako „Steamboat Itchy“ – i když v epizodě 9F03 (Itchy & Scratchy: The Movie) bylo uvedeno, že „Steamboat Itchy“ pochází z roku 1929…
- Foxy – animák od Warner Brothers, který je parodován postavičkou Lišáka náfuky („Flatulent Fox“).
- The Skeleton Dance – animák od Disneyho, parodovaný Kostlivcem Skrblíkem („Rich Uncle Skeleton“).
- Dippy Dawg (Goofy) – Disneyho postavička velmi podobná Psu hladovci („Dinner Dog“).
- The Surprise Witnesses – aneb překvapiví svědci, které předvolal k soudu Lionel Hutz byli:
- Ralph Wiggum.
- Simpsonovský scénárista John Swartzwelder (oblečený jako Barney).
- nějaký břichomluvec s loutkou (možná Gabbo z epizody 9F19 (Krusty Gets Kancelled)).
- Santa Claus se zlomenou nohou a berlemi (jako v epizodě 9F06 (New Kid on the Block)).
- dvojčata Benny Loyd a Billy Leon McCraryovi na svých motocyklech. McCraryovi jsou zapsáni v Guinnessově knize rekordů jako nejtěžší dvojčata na světě a dohromady váží přes 650 kg. BTW: nejtěžší muž na světě, John Bower Minnoch, vážil sám rovných 635 kg! (Shodou okolností se McCraryovi objeví i v příští epizodě 3F05 (King-Size Homer) kterou bude vysílat ČT za týden – v USA od sebe obě epizody dělily asi tři měsíce).