- The Untouchables – použitý podobný vypravěčský voice-over.
- Superman – majitel obchodu s comicsy naráží na Supermana, když říká že přes den je “uhlazeným reportérem významných metropolitních novin”.
- Say No To Drugs – transparent s nápisem “Say No To Drunks” paroduje tento známý protidrogový slogan.
- Dave Thomas – kanadský herec, který v dnešní epizodě namluvil postavu Rexe Bannera, známý především z filmu ‘Strange Brew’, ve kterém hral postavu opilce Boba Mackenzieho, a ze své role v sitcomu ‘Grace Under Fire’ (u nás jako ‘Grace v jednom kole’) televizní stanice ABC.
- Edgar Allan Poe – skvělá scéna s Barneym (kterého Kent Brockman popsal jako “tajemnou osobu v černém, držící osamělou stráž”), pokládajícím růži před zavřená vrata Duffovy továrny, naráží na známý rituál ze skutečného života, kdy neznámý člověk oblečený celý v černém, jehož identita nebyla nikdy odhalena, pokládá každoročně na výročí narození Edgara Allana Poea na jeho hrob kytici růží.
- Prohibice – jak asi většina z vás ví, prohibice byla jednou z nejsmutnějších epizod v lidských dějinách (no dobře, trochu přeháním, ale stejně to byla soda… ;-), ve které bylo ve Spojených Státech zakázáno prodávat alkohol. Prvotní impuls k prohibici vzešel od různých pochybných skupin (evangelíci, protestanti nebo abstinenti), kteří zejména během první světové války považovali použití obilí k pálení alkokolu za plýtvání (takový nesmysl) a tak se během války některá města a dokonce celé státy Unie staly tzv. “suchými”, tj. bylo v nich zakázáno prodávat zejména tvrdý alkohol. Povzbuzeni tímto úspěchem vůdci prohibičního hnutí napřeli svoje síly směrem k federálnímu zákonu, platnému pro celé Spojené Státy. Protože by se ale tento zákaz neslučoval s Ústavou USA, bylo nutno k ní připojit tzv. osmnáctý dodatek (po kterém se také jmenuje dnešní epizoda). Tento dodatek zakazoval dovoz, výrobu, prodej a transport (nicméně nikoliv kozumaci!) alkoholu. Republikány ovládaný kongres tento dodatek předložil v prosinci 1917, v lednu 1919 byl ratifikován a v říjnu téhož roku vstoupil v platnost (a to přes prezidentské veto Woodrowa Wilsona) s účinností od prvního ledna roku 1920. Jak si ale jistě dokážete představit, podobný zákon se dá do praxe uvést velmi obtížně, a milióny Američanů jej okamžitě začaly porušovat. Velice se rozšířila pokoutní výroba a pašování alkoholu, což přirozeně vedlo ke vzestupu organizovaného zločinu, který byl jedním z jeho hlavních zdrojů (jak nám v dnešní epizodě názorně předvedl Tlustý Tony). Přesto přese všechno trvalo více než deset let než byl tento nesmyslný stav zrušen a stalo se tak až v březnu roku 1933 kdy (tentokráte už Demokraty ovládaný) Kongres předložil jedenadvacátý dodatek k Ústavě, jehož jediným smyslem bylo zrušit dodatek osmnáctý, a prezident Franklin Delano Roosevelt jej ratifikoval v prosinci téhož roku.
- St. Patrick’s Day – den svatého Patrika je známým irským svátkem, který se (mimo zvýšené konzumace alkoholu) slaví také tím, že alespoň některá část vašeho oblečení musí být zelená (což je irská národní barva), a v mnoha světových městech se při jeho příležitosti konají podobné pochody jako ten v dnešní epizodě. BTW: Premiéra této epizody v USA proběhla přesně v předvečer dne svatého Patrika v roce 1997.
- Kiss Me, I’m Irish – v dnešní epizodě se vyskytla celá řada dalších irských narážek, ostatně posuďte sami:
- v jedné scéně z přehlídky vybuchne obchod nazvaný “John Bull’s Fish & Chips” (John Bull je obecné označení pro Brita, a “fish’n’chips” je klasické anglické fast-foodové jídlo: smažená ryba a hranolky), což celá řada pochodujících (pravděpodobně Irů) nadšeně oslaví.
- Kent Brockman si operativně změní jméno na Kent O’Brockam – není snad třeba dodávat že “O'” je klasický začátek mnoha irských příjmení.
- Brockman také říká, že na den svatého Patrika “je každý tak trochu Irem, snad kromě Italů a homosexuálů”: italští imigranti se obecně s těmi irskými přiliš nesnášejí, a gayské skupiny mají v některých městech (nejznámější je asi Boston) zakázáno účastnit se pochodů v den Svatého Patrika (viz. Smithersova replika v epizodě 2F20 (Who Shot Mr. Burns? Part Two)) – docela zvláštní je, že tento zákaz vydal přímo Nejvyšší soud Spojených států…
- další narážka právě na Boston, se dá vysledovat ve scéně, kdy opilci lezou do vysílací budky Kenta Brockmana: jeden z nich má na sobě tričko Bostonských Red Sox, druhý se ptá “Viděl někdo Sullyho?”, což je narážka na to, že snad polovina obyvatel Bostonu má příjmení ‘Sullivan’, a třetí opilec říká Bostonským přízvukem “This is some wicked pah-ty.”
- Milhouse v originále říká “It’s the wearin’ of the green, Bart.” (To dělá to zelený oblečení, Barte.): ‘The Wearin’ of the Green’ je klasická irská balada o tom, že nosit na veřejnosti zelenou barvu byl v 18. století zločin, neboť se to obecně pokládalo za přihlášení se k irskému nacionalismu a odporu proti britské nadvládě. Dále jedna ze skladeb hraných při přehlídce je irská ‘Danny Boy’.
- když se Bart probíjí davem na přehlídce tak říká “Move over Seamus.” (Uhni Seamusi.), přičemž Seamus je typické irské jméno.
- Vočko má ve svém lokále ceduli ‘Help Wanted: No Irish Need Apply’ (Hledá se výpomoc: Iry nebereme) a dva transparenty s nápisy ‘Erin Go Bragh’ (což v galštině znamná ‘Irsko na věčné časy’) a ‘Kiss Me, I’m Irish’ (Dej mi pusu, jsem Ir).
Irské narážky z dřívějších dílů:
- 9F15 (Last Exit to Springfield) – odbory v SNPP se usnesou na požadavku zelených sušenek na den svatého Patrika.
- 9F18 (Whacking Day) – Bart odhalí, že každoroční mlácení hadů je jenom výmluva k tomu, aby mohli obyvatelé Springfieldu zmlátit pár Irů.
- 9F21 (Homer’s Barbershop Quartet) – Lisa se zmiňuje o irské rockové skupině ‘Dexy’s Midnight Runners’ a Barney si později zpívá irskou ukolébavku ‘Tura-lura-lura’.
- 1F08 ($pringfield or How I Learned to Stop Worrying and Love Legalized Gambling) – Burns vzpomíná na scénku ze svého šťastného dětství, ve které zmrzačil nebohého irského dělníka svým autíčkem.
- 1F09 (Homer the Vigilante) – dědeček tvrdí že v roce 1904 vyhnal z města všechny Iry, načež se k němu obrátí blízko sedící Ir a řekne: “And a fine job you did, too.”
- 1F14 (Homer Loves Flanders) – kněz rozdávající polévku chudým mluví s irským přízvukem.
- 2F20 (Who Shot Mr. Burns? Part Two) – Smithers říká, že se pokusil zúčastnit pochodu v den svatého Patrika (viz výše).
- 3F16 (The Day the Violence Died) – Chester Lampwick pouští Bartovi a Milhousovi první animák s Itchym a Scratchym, ve kterém se objevuje titulek “Itchy runs afoul of an Irishman” (Itchy se pouští do křížku s Irčanem) a Chester k tomu na piáno hraje skladbu ‘When Irish Eyes are Smiling’.
- 3G03 (Simpsonscalifragilisticexpiala-d’oh-cious) – v originále Barney zpívá svojí opileckou baladu s irským akcentem.
Homerovo balancování na hraně zákona:
- 7F08 (Dead Putting Society) – ukradl vánoční stromeček.
- 7F13 (Homer vs. Lisa and the 8th Commandment) – používá nelegální kabelovku.
- 8F08 (Flaming Moe’s) – nelegálně vyrábí alkoholické nápoje.
- 9F14 (Duffless) – vzpomíná na to, jak si v 17 letech kupoval pivo s falešným řidičákem.
- 2F21 (The Springfield Connection) – používá policejní pásku, parkuje na třech místech pro handikapované najednou a kupuje pivo nezletilcům.