Homerova fóbie

  • John Waters – John Waters, který v dnešní epizodě namluvil postavu Johna, je kultovní americký filmový režisér, jehož filmy jsou často popisovány jako zvrhlé, hnusné a brutální. Mezi jeho nejznámější snímky patří také “Polyester”, jediný film v historii natočený technikou “Smell-O-Rama”, kdy diváci dostali před vstupem do kina speciální stírací kartičku s deseti políčky, která obsahovala určité vůně nebo zápachy (upřímně řečeno, byly to _jenom_ zápachy), a která měli diváci v průběhu filmu na speciální pokyn setřít a doprovodit si tak dění na plántě i čichovým vjemem. Pokud by vás to zajímalo, tak ano, John Waters je ve skutečném životě gay (a mimo jiné také vášnivě sbírá podobné kýčovité nesmysly, jako jeho postava…)
  • Pink Flamingos – kultovní (he he) film Johna Waterse z roku 1972, na který odkazuje růžový plameňák v obchodě se starožitnostmi. v němž John pracuje. BTW: Ve filmu se odehrává soutěž o “nejodpornější osobu na světě”, kterou vyhraje Watersův oblíbený herec, obézní transvestita jménem Divine, poté co spořádá ještě teplé psí lejno… už vám dochází, jaké “vůně” byly asi skryté na pachové kartičce k filmu Polyester? 😉
  • Hairspray – další skvělý (ale tentokrát už více mainstreamový) film Johna Waterse z roku 1988 (který jste mohli někdy před třemi lety vidět taky na ČT) o lehce obézní dospívající dívce z šedesátých let, v podání tehdy ještě nepříliš známé Ricki Lakeové, která se stává hvězdičkou v místní taneční show – Bartova černá paruka s růžovou mašličkou připomíná její typický účes.
  • The Shoop Shoop Song (It’s In His Kiss) – písnička od Betty Everettové z roku 1964, na kterou tancuje Bart ve výše zmíněné paruce.
  • America On-Line (AOL) – jeden z největších amerických internetových providerů (přezdívaný také “America Onhold” nebo “America Offline”), který paroduje “America On-Link” v couch gagu. V době vysílání epizody ještě v AOL účtovali svým zákazníkům tarifní poplatek tří dolarů za hodinu připojení a teprve v prosinci roku 1997 jako poslední velký provider přešli na fixní cenu dvacet dolarů za měsíc.
  • Forbidden Planet – klasický sci-fi film s Leslie Nielsenem z roku 1956, jehož plakát paroduje plakát na film “Clank, Clank, You’re Dead!” (Břink, břink, je po tobě!)
  • Over the Rainbow – melodie z filmu “The Wizard of Oz”, kterou hraje houkačka v Johnově autě, když stojí před domem OFF, což je jemná narážka na Johnovu sexuální orientaci, neboť obsese Judy Garlandovou je obecně považována za stejně “neklamný” znak homosexuality, jako třeba obliba Abby… 😉 V původní verzi scénáře nicméně místo této melodie, měla Johnova houkačka hrát “Don’t Cry For Me, Argentina”…
  • Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now) – skladba od skupinu C&C; Music Factory, která hraje v disco scéně z “teplé” ocelárny.
  • Dan Quayle – na jednom z volebních odznáčků ve vitríně je napsáno “Quayle Can’t Fayle” (“fayle” je zkomolená verze slova “fail”, tedy “selhat”), která naráží na slavný Quaylův incident, při kterém při návštěvě jedné školy “opravil” jednoho žáka, který hláskoval slovo “potato” (brambora), tak že na konec slova přidal neexistující ‘e’. Tento fakt už byl v Simpsonových parodován například v blackboard gagu epizody 7F01 (Two Cars in Every Garage, Three Eyes on Every Fish), kdy byl původní gag “I will not Xerox my butt” pro druhé vysílání aktuálně nahrazen gagem “It’s potato, not potatoe”…
  • Bob Dole – na dalším odznáčku je napsáno “I Fell for Dole”, což pro změnu naráží na známý fakt, že Bob Dole jednou spadl z pódia během své prezidentské kampaně.
  • Dwight Eisenhower – no a konečně na dalším odznáčku stojí “I Like Ike”, což je přesná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *