Hurikán Ned

  • How and Why – série populárně vědeckých knih (takové americké “Už vím proč”), které paroduje Lisina kniha “The How, Why, and Huh? Book of Weather”.
  • Wizard of Oz – scéna ve které vítr nese kuželkárnu okolo Homera připomíná tornádo, které odneslo Dorotčin dům.
  • Twister – scéna, v níž je Homer vtažen zbytkem OFF do sklepa.
  • One Who Flew over the Cuckoo’s Nest – jedna ze sester v blázinci vypadá trochu jako sestra Rachettová (ale možná se mi to jenom zdálo…)
  • Return of the Pink Panther – Ned ve svěrací kazajce obrací stránky ve své knize nohama, podobně jako komisař Dreyfuss.
  • Swanson’s – jejich reklamní slogan “Swanson’s – Hungry Man Dinners” (Večeře hladových mužů), paroduje sponzor studie o agresivitě mladistvých, “Swanson’s – Angry Man Dinners” (Večeře rozhněvaných mužů).
  • The Critic – televizní seriál, o jehož neslavném cross-overu se Simpsonovými se můžete dočíst tady, a jehož hlavní postavou byl kritik Jay Sherman, namluvený Jonem Lovitzem. Jedna z postaviček v blázinci (ta, která neustále opakovala “Je to hnusný! Je to hnusný!”) byl právě Jay Sherman (“It stinks!” byla jeho “catch-phrase”…)
  • Aloha Oe – tradiční havajská píseň, kterou poslouchá Ned v autě, když jede do blázince.
  • Gene Krupa – o kterém se zmiňuje Nedův beatnický otec, byl jedním z nejslavnějších jazzových bubeníků, který často hrál například s Benny Goodmanem.
  • The Butthole Surfers – jejichž tričko z charity má na sobě Todd, jsou středně známá hudební skupina založená v roce 1982 Gibby Haynesem, a znějí asi tak jako kdyby se dali dohromady Captain Beefheart a Jello Biafra… 🙂
  • The Tacoma Narrows Bridge – úvodní scéna, ve které je Homer kolíbán větrem ve své síti (přičemž hlava jde na jinou stranu než nohy), připomíná slavný snímek o zřícení Tacomského mostu, což byl 2800 stop dlouhý most postavený přes údolí, ve kterém se často zvedal vítr, na což nebyl při jeho stavbě brán dostatečný zřetel. Jednoho dne vítr rozvibroval most natolik, že ten se začal doslova kroutit podél své osy (_celý_ most se začal kroutit) až se zřítil. Celý tento incident se podařilo natočit na film, a pokud jste ho náhodou neviděli tak mi věřte, že to vypadá skutečně úžasně…
  • Kde leží Springfield? – podle dnešní epizody by se zdálo, že někde, kam čas od času udeří hurikán, takže buď východní pobřeží (Florida, Severní Karolina) nebo okolí Mexického zálivu (Texas, Louisiana, Alabama). Každopádně to prakticky vylučuje většinu západní části USA, kromě Kalifornie.
  • Hurikány – hurikány se v USA pojmenovávají v abecedním pořadí, od roku 1953 měly výhradně ženská jména a od roku 1979 se ženská jména pravidelně střídají s mužskými. V případě že by za rok bylo více než 19 hurikánů (písmena Q, U, X, Y a Z se nepoužívají) začnou se používat písmena řecké abecedy. Pokud je nějaký hurikán obzvláště ničivý, je jeho jméno napříště vyškrtnuto ze seznamu možných jmen na příští roky – takže kupříkladu už nikdy nebude další hurikán Andrew. V loňském roce se jeden z menších hurikánů na Atlantickém pobřeží jmenoval také Lisa… To, co málem vytáhlo Homera nahoru, bylo jedno z menších (lokálních) tornád, která se okolo hurikánu tvoří, a pravděpodobně to samé tornádo, které zničilo Flandersovic dům. Atlantická sezóna hurikánů trvá od 1.6. do 30.11. a za hurikán se považuje každá bouře, ve které průměrná rychlost větru stoupne nad 63 kilometrů za hodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *