- A Fish Called Wanda – název epizody paroduje tento skvělý film s Johnem Cleesem a Jamie Lee Curtisovou, jehož volné pokračování pod názvem „Fierce Creatures“ se dostalo do našich kin letos.
- The Muppets – světově nejpopulárnější „foam creatures“ – na sklonku 70. let hvězdy „The Muppets Show“, poté dokonce natočili několik filmů (první z roku 1979). Hlavní postavy jsou Kermit the Frog a Miss Piggy – oba jsme v dnešní epizodě viděli.
- Back to the Future – scéna s Troyem McClurem v autě.
- Body Double – nábytek Troyovy ložnice je z tohoto voyeuristického filmu s Melanií Griffithovou. (BTW: V jedné ze scén, v níž Melanie točí pornofilm, je použitá skladba „Relax“ od Frankie Goes to Hollywood, kterou jsme slyšeli v minulé epizodě v baru, kde se bavil Smithers.
- MacArthur Park – skladba od Jimmyho Weba, kterou paroduje jméno Troyova agenta MacArthura Parkera, mnohými považovaná za jednu z nejhorším písniček v historii… Jméno MacArthura Parkera je také podobné plukovníku Tomu Parkerovi, známému to agentovi Elvise Presleyho.
- Visa cards – Troy McClure paroduje reklamu na Visa karty („It’s everywhere you want to be.“), když totéž říká o Jub Jubovi.
- Rock Me Amadeus – skladba od Falca, na jejíž melodii zpívá Troy „Dr. Zaius, Dr. Zaius“.
- Saturday Night Fever – jedna z opic při řečené písničce dělá známou Travoltoidní pózu (ruka vytrčená do vzduchu).
- Rock ‚N‘ Roll Part Two – skladba od Garyho Glittera, kterou si brouká Homerův mozek, místo toho aby překazil Selminu svatbu. Tato skladba byla také použitá FOX-em v reklamě na epizodu 2F05 (Lisa On Ice).
- Marilyn Monroe – Selma se obléká jako ona: černé punčochy, šátek na hlavu, sluneční brýle, falešné mateřské znamínko na tváři, špička na cigaretu…
- Rob Lowe a Hugh Grant – aneb dva zvrhlíci, se kterými měl Troy hrát ve filmu. Jak si možná ještě pamatujete, tak Hugh Grant byl přistižen s prostitutkou a Rob Lowe dokonce se dvěma nezletilými děvčaty a byla z toho tenkrát _ohromná_ ostuda… 🙂
- Joseph’s Amazing Technicolor Dreamcoat – plakát na poslední film Troye McClurea vypadá podobně jako plakát na tento Broadwayský muzikál.
- Entertainment Tonight – Scény z televizního studia parodovaly tuto známou noční „magazine show“.
- Delorean DMC – auto, které řídí Troy je právě Delorean – vozidlo, které navrhl v sedmdesátých letech John Delorean (ex-Pontiac a ex-GM) a které ve své době vlastnila řada Hollywoodských celebrit – mezi jeho „výhody“ patřila kostra z nerezavějící oceli a vyklápěcí dveře – jak na vlastní kůži zjistil šerif Wiggum… 🙂
Troyova „romantická úchylka“, kterou Marge v češtině popisuje jako „hnusnou pomluvu“, byla v originále označena jako „urban legend“, což je zavedený terminus technicus popisující všemožné nedokázané, ale také „nevyvrácené“ fámy jako že Koriolisův efekt stáčí vodu ve výlevce vždy do stejného směru, že deseticent vržený z rozhledny Space Needle v Seattlu se zarazí do betonu pod ní, že Walt Disney se nechal před svojí smrtí zmrazit, že tělo Jimmyho Hoffy je pohřebno pod stadiónem Giants v New Jersey, že v kanalizaci pod New Yorkem žije smečka krokodýlů, etc… pokud vás to zajímá, tak si přečtěte FAQ z alt.folklore.urban – je to docela zábavné čtení.
Nicméně – jedna z těchto „urban legends“ praví (a v tom se shoduje jak alt.folklore.urban tak alt.showbiz.gossip), že jedna slavná osobnost – a buďme konkrétní: šeptá se o Richardu Gerovi – byla přijata na pohotovosti se živou rybou v rektu… mno… ne že by se to nečetlo hezky, ale po zvážení důveryhodnosti zdrojů se o tom dá docela pochybovat. Na druhou stranu je vcelku známá věc (kterou široce zpopularizoval Frank Zappa na svém albu „Fillmore East“), že členové skupiny Led Zeppelin jednoho večera v motelu Edgewater Inn neměli co dělat (všechny televize už byly zřejmě naházené do hotelového bazénu 🙂 a podařilo se jim ulovit zvláštní rybu zvanou „mudshark“ se kterou pak za vydatné pomoci několika groupies prováděli podobně pochybné experimenty…
Všeobecně je také známé že Ozzy Osbourne s oblibou ukusoval na jevišti hlavičky netopýrům, Roger Daltrey nosil okolo krku vykastrované kuře a Iggy Pop si pomazával tělo burskou pomazánkou. Další ze známých urban legends se týká Jamie Lee Curtisové, která hrála jednu z hlavních rolí v Rybě jménem Wanda (viz. výše) – tato legenda praví, že Jamie je hermafrodit – což ale stoprocetně není pravda. (BTW: Všimněte si kolik narážek na ryby se dá v celém díle najít – od názvu epizody, přes Troyův nábytek až po tu asi nejvtipnější, kterou je replika mafiána Tonyho, který říká že Troy není mrtvý, jenom spí s rybama – což je původně slangový výraz pro osobu, která byla s betonovýma botičkama uložena pod přístvní molo, ale v Troyově případě… 😉