Zuřící býk Homer

Na dnešní úvod tu pro vás mám několik podle mého názoru docela zajímavých novinek. Ta první říká, že ve Spojených Státech v nejbližší době vyjde pokračování k bibli každého správného Simpsonofila, knize ‚The Complete Guide to Our Favorite Family‘, které se bude jmenovat ‚The Simpsons Forever!‘. Přestože ještě nebylo stanoveno pevné datum vydání, kniha už je inzerována na webovské stránce vydavatelství Harper-Collins. Jak si tam tedy sami můžete přečíst, hlavní náplní knihy budou přehledné popisy jednotlivých epizod z deváté a desáté sezóny (neboť ‚The Complete Guide‘ končí sezónou osmou), dále speciální sekce věnovaná Simpsonovským hudebním momentům (Woo-hoo!) a navrch zvláštní poctu Troy McClureovi. Nevím jak vy, ale já už se těším…

Další zajímavost se vztahuje k Ronu Taylorovi, který v Simpsonových namluvil postavu Lisina mentora, saxofonisty jménem Murphy Krvavá Dáseň. Přestože v Simpsonových už nevystupuje (je to spolu s psychiatrem Marvinem Monroem jedna z mála vedlejších postav, která v seriálu umřela), ve „skutečném“ světě se mu daří docela dobře, neboť byl za rok 1999 nominován hned na dvě ceny Tony (jakási Broadwayská obdoba Oscarů) za svoji práci na muzikálu ‚It Ain’t Nothin‘ But the Blues‘. No a konečně do třetice další osoba spojená se Simpsonovými, bývalý producent a scénárista David Silverman (viz), v současné době připravuje ve spolupráci s Petem Docterem (nominace na Oscara za film ‚Toy Story‘) pro studio Pixar počítačem animovanou komedii nazvanou pracovně ‚Monsters, Inc.‘, která by se měla v kinech objevit na začátku roku 2001.

No a teď už se konečně vrhněme na další porci Simpsonovských zajímavostí, včetně dnes opravdu rozsáhlé sekce

Podrobně…

Drederick Tatum, boxerský mistr světa v těžké váze, vyrůstal jako malé dítě ve Springfieldu. Svoje první boxerské krůčky prožil ve městě Capitol City a čerstvě nabyté zkušenosti poté bohatě zúročil ve Springfieldském vězení, ve kterém si odpykával trest za fyzické napadení a následné zabití (epizoda 7F13 (Homer vs. Lisa and the 8th Commandment)). Ve stejné epizodě Tatum v několika rozhoverech, které poskytl médiím před svým mistrovským „The Bout to Knock the Other Guy Out“ soubojem s Jamesem Watsonem (který posléze vyhrál KO) přiznal, že je otcem několika dětí – každé z nich pak mělo mít jinou matku.

Poté co si odkroutil svůj první (a jak už všichni víme tak zdaleka ne poslední) trest ve vězení, vyhrál Tatum na olympijských hrách v Los Angeles v roce 1984 zlatou medaili, poté co ve finále porazil Švéda třikrát tak menšího než byl on sám. Díky jeho vítězství vyhrál také Homer jeden „Official Meat-Flavored Krusty Burger“ zdarma – ke každému Krusty Burgeru totiž byl přidáván stírací los, po jehož seškrábání se objevilo jméno jedné olympijské disciplíny – a pokud v ní Spojené státy vyhrály zlatou medaili, vyhrál i šťastný škrabač jeden Krusty Burger. Všechny losy byly přirozeně vystaveny na disciplíny, ve kterých dominoval bývalý komunistický blok, ale po známém bojkotu olympiády Sovětským svazem tak Krusty přišel o 44 miliónů dolarů… 🙂

Jako nový mistr světa v těžké váze, poté co v epizodě 7F13 (Homer vs. Lisa and the 8th Commandment) porazil Watsona, se Tatum rozhodl že se odstěhuje za lepším – to znamená především pryč ze Springfieldu. Jak sám řekl v překvapivě upřímném interview, které s ním v epizodě 8F08 (Flaming Moe) vedl Kent Brockman: „That town is a dump. If you ever see me back there, you’ll know I really *bleep* up bad.“ (To město je žumpa. Jestli mě tam ještě někdy uvidíte, tak bude jasný, že jsem to pěkně *píp*.) Jak je vidět tak Drederick do dnešní epizody poněkud změnil názor. Posledním Tatumovým vystoupení před dnešním soubojem s Homerem pak byla epizoda 8F18 (A Streetcar Named Marge) ve které byl jedním z porotců soutěže „Miss American Girl Pageant“.

Podobnost mezi Drederickem Tatumem a Mike Tysonem (a ostatně mezi Tatumovým promotérem Luciem Sweetem a Tysonovým koučem, Donem Kingem) je více než zřejmá. Podobně jako Tatum, seděl Tyson ve vězení, když byl odsouzen na tři roky za znásilnění Desiree Washingtonové, účastnice soutěže o černošskou královnu krásy v Indianě v roce 1992. Ve svém prvním zápase po propuštění z vězení knockoutoval za 89 sekund neznámého bílého boxera Petera McNeeleyho – odtud také plyne Luciův požadavek, že diváci chtějí vidět člověka, který vydrží v ringu alespoň tři kola (tedy než se stačí pořádně opít). Další zajímavostí, která souvisí s dnešní epizodou je fakt, že napjatě očekávaný souboj mezi Tysonem a Holyfieldem, který Tyson prohrál v jedenáctém kole se konal den před americkou premiérou tohoto dílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *